Pielęgnacja cera dojrzała

Piękna niezależnie od wieku – nawyki dobre dla urody

Niby nie da się zatrzymać upływu czasu, ale można sprawić, by ten upływ nie był widoczny na skórze. Zainspiruj się nowoczesną medycyną anti-aging. Przekonaj się, co rzeczywiście jest dobre dla urody. W tym tekście będziemy mówić jedynie o bardzo prostych nawykach, które mimo swojej prostoty są w stanie zdziałać cuda.

serum do twarzy - pielęgnacja skóry twarzy

KOSMETYK NA ZMARSZCZKI

KLIKNIJ

ZAMÓW

ZADBAJ O SWOJĄ SKÓRĘ

Ogólnie rzecz biorąc ten tekst podzielimy sobie na trzy części. W każdej z nich zajmiemy się innym segmentem wpływającym na wygląd skóry dojrzałej. Dziś omówimy sobie podstawowe nawyki, by w następnych dwóch częściach pokazać, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja cery dojrzałej w domu oraz jak się odżywiać, by młodnieć w oczach.

4 podstawowe nawyki dobre dla urody

Oczywiście tych nawyków można by wymienić znacznie więcej, ale skoncentrujemy się na tych, które są jednak najważniejsze. Dopóki nie wprowadzisz ich do swojej codzienności, nawet specjalistyczne kremy przeciwzmarszczkowe na niewiele się zdadzą. Pielęgnacja jest oczywiście ważna i potrafi pomóc, ale podstawa tkwi w czymś innym.

1 – odpoczywaj

Czytanie dobre dla urody

Często o tym wspominamy, ale na pewno nie zaszkodzi wspomnieć raz jeszcze – zwłaszcza w tekście na temat nawyków dobrych dla urody – jak ważne jest to, by pozwalać sobie na porządny odpoczynek. Człowiek to nie maszyna. Stan twojej skóry nierzadko jest odzwierciedleniem tego, jak wygląda twój organizm od środka. A na pewno nie działa on prawidłowo, jeżeli nie pozwalasz mu się na bieżąco regenerować i zabierasz mu czas, który powinien zostać przeznaczony na odpoczynek.

Skrajne zmęczenie w połączeniu ze stresem tworzy zabójczą mieszankę, która błyskawicznie wyrzuca kortyzol i potęguje jego produkcję. Efekt? Nie dość, że chodzisz zestresowana, to jeszcze do tego każdego dnia musisz tracić coraz więcej czasu na wykonywanie makijażu, który zakryłby sińce pod oczami, bruzdy i popielaty odcień skóry.

Nasza rada -> naucz się odpoczywać i traktuj odpoczynek jak nieodłączną część każdego dnia. Planuj relaks. Codziennie zrób coś, co pozwoli ci się odprężyć. Nie zawsze musi być to dwugodzinny spacer po lesie, bo już piętnastominutowa kąpiel czy chwila spędzona z ulubioną książką pozwolą ci się wyciszyć.

2 – zadbaj o sen

Nawyki dobre dla urody - sen

Ten punkt częściowo łączy się z pierwszym, ale jednak nie jest zupełnie tym samym, bo żaden odpoczynek – ani gorąca kąpiel, ani godzinna posiadówka w ukochanej kawiarni – nie zastąpią ci długiego porządnego snu. Jak dbać o cerę dojrzałą? Można stosować te różnorodne mazidła, chodzić na specjalistyczne zabiegi przeciwzmarszczkowe i łykać suplementy diety, ale choć te metody są skuteczne, one nigdy nie będą w pełni skuteczne, dopóki nie przestaniesz zarywać nocek.

Powinnaś odpowiednio pielęgnować cerę dojrzałą, ale jeżeli wsmarowanie wszystkich specjalnych kremów i żeli na twarz ma się odbyć kosztem krótszego snu, lepiej sobie odpuść i… pójdź do łóżka. Żaden kosmetyk nie zastąpi ci przynajmniej siedmio-, a najlepiej ośmiogodzinnego snu. Właśnie podczas nocnego odpoczynku komórki twojej skóry zaczynają się odbudowywać i naprawiać. Jeśli bezustannie nie dosypiasz, szybciej się starzejesz. Takie są niestety fakty.

Nasza rada -> staraj się spać 7-8 godzin na dobę i to każdego dnia. Pilnuj tego, by sypialnia, a przede wszystkim łóżko kojarzyło ci się wyłącznie z nocnym odpoczynkiem. Przed położeniem się możesz wyjść na krótki spacer, zrobić sobie gorącą kąpiel albo chwilę poczytać. Unikaj światła emitowanego przez telefon i TV.

3 – suplementuj się

naturalne suplementy diety dobre dla urody

Ale oczywiście odpowiednimi suplementami diety, bo nie wszystkie będą dla ciebie dobre. A które będą? Dobre dla urody suplementy diety są zwykle bogate w związki antyoksydacyjne, które pomagają wymiatać wolne rodniki z organizmu i w ten sposób pomagają ci pozbywać się zmarszczek, a przede wszystkim im zapobiegać. Do tego rodzaju substancji zalicza się przede wszystkim witaminy A i E. Są nimi także dwie substancje mineralne: cynk i selen. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć również po jakieś ziołowe specyfiki. Pielęgnacja cery dojrzałej zostanie cudnie uzupełniona za sprawą herbatek z pokrzywy, skrzypu i czystku.

Szukasz gotowych produktów dla urody? W takim razie sprawdzaj od razu ranking Pana Tabletki (super farmaceuty). Pan Tabletka opisał w nim dość szczegółowo różne suplementy diety na włosy i paznokcie. W większości przypadków działają one równie pozytywnie na skórę.

Nasza rada -> zanim jednak zaznajomisz się z różnorodnymi suplementami diety i postanowisz, który z nich rzeczywiście chcesz przyjmować, sięgnij przynajmniej po witaminę D w kapsułkach, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt częstego bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Bierz ją w dawce wynoszącej ok. 1000-2000 jednostek na dobę.

CIEKAWOSTKA

W niektórych badaniach naukowych wykazano, że witamina D rzeczywiście jest dobra dla urody, ponieważ potrafi ona chronić organizm przed szybkim starzeniem się. Chroni i organizm, i skórę. Osoby, które chwalą się podwyższonym poziomem witaminy D we krwi zazwyczaj wolniej się starzeją i dłużej zachowują młody wygląd!

4 – chroń skórę przed słońcem

krem

Co prawda ten punkt tyczy się pielęgnacji cery dojrzałej, o której będziemy mówić w kolejnych częściach, jednakże jest on na tyle istotny, że warto o nim przypominać przy każdej nadarzającej się okazji. Żadna skóra nie lubi się ze słońcem. Ta dojrzała w szczególności. Zwłaszcza po dwudziestym piątym roku życia, kiedy to dochodzi do obniżenia produkcji wszystkich dobrych dla skóry substancji (kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny), należy na co dzień zabezpieczać skórę przed promieniowaniem słonecznym. Używaj do tego celu mocnych filtrów do twarzy. Są one takim pielęgnacyjnym niezbędnikiem.

Filtry do twarzy są dobre dla urody, ale jeśli chcesz je łączyć chociażby z opisywanym na naszej stronie serum do cery dojrzałej na zmarszczki, pamiętaj by zawsze najpierw aplikować serum (bądź krem), a dopiero potem filtr przeciwsłoneczny.

Nasza rada -> stosuj ochronę przeciwsłoneczną codziennie. Stosuj ją przez cały rok, także zimą i jesienią czy w te dni, gdy będzie pochmurnie. Na twarzy zawsze stosuj filtr SPF 50. Niższa ochrona nie będzie wystarczająco dobra i nie pozwoli ci w pełni zabezpieczyć skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

Nawyki dobre dla urody – podsumowanie

Chyba już wiesz, jak dbać o cerę dojrzałą na co dzień. Jesteś gotowa do tego, by wcielić powyższe rady w życie. Naprawdę nie ma na co czekać, tak więc zrób to od razu. W kolejnych częściach tego cyklu dowiesz się, jak powinna wyglądać dieta dla skóry dojrzałej oraz jakich kosmetyków używać, by zapobiegać zmarszczkom. Działaj, a efekty przyjdą same. Bo każda kobieta zasługuje na to, by być piękna.

Similar Posts