Zmartwiony mężczyzna łapie się za głowę

NAJLEPSZE zioła na poprawę libido

Problemy z libido są coraz powszechniejsze. W dzisiejszych czasach za jedną z ich głównych przyczyn uznaje się… STRES, więc nieraz jest tak, że to właśnie on odbiera całą naturalną ochotę na seks. Jak tę ochotę przywrócić? Najlepiej byłoby udać się z problemem do specjalisty, ale zanim jeszcze się to zrobi, można spróbować poleczyć się na własną rękę. Oczywiście używając do tego celu dobrodziejstw natury. Oto najlepsze zioła na poprawę libido. To naturalne afrodyzjaki, które na większość osób świetnie zadziałają.

1. Żeń-szeń

Spośród wszystkich ziół to właśnie on jest znany szerszej publiczności ze swojego znakomitego wpływu na libido. Pomaga i mężczyznom, i kobietom. Przedstawicielom płci męskiej pomoże nawet bardziej, gdyż w ich przypadku poprawi jednocześnie erekcję, czyli poradzi sobie z problemami ze wzwodem, które zwykle dokuczają mężczyznom w wieku dojrzałym. Często gości w różnych gotowych suplementach i środkach na lepsze libido, choć śmiało można go też stosować „solo”. Dzięki temu, że ogólnie rzecz biorąc działa na organizm pobudzająco i energetyzująco, nie tylko zwiększa ochotę na seks, ale też pozwala cieszyć się nim dłużej i intensywniej.

2. Lubczyk

Drugie popularne zioło na libido. A raczej popularny afrodyzjak, gdyż lubczyk już lata temu był wykorzystywany przez kobiety, które z jego pomocą rozkochiwały w sobie mężczyzn i rozbudzały ich zmysły. Kąpiele z lubczykiem miały natomiast dodawać dziewczynom atrakcyjności. Dziś od tych metod już się odchodzi, jednakże nie zmienia to faktu, że lubczyk rzeczywiście zwiększa doznania miłosne i erotyczne, ale wtedy gdy jest przyjmowany doustnie i to regularnie. Śmiało można nim doprawić jakąś romantyczną kolację. Niesamowite doznania po posiłku gwarantowane!

3. Liść Damiana

Wymieniając skuteczne zioła na poprawę libido, o liściu Damiana też koniecznie trzeba wspomnieć. Jest to jedno z popularniejszych ziół na potencję. Podobnie jak żeń-szeń często jest wprowadzane do suplementów diety i różnych innych naturalnych środków na popęd seksualny. Liść Damiana dość dobrze działa na potencję. Ma jeszcze jedną cechę wspólną z żeń-szeniem – tak jak i on może być używany przez kobiety i mężczyzn i to z tak samo dobrym skutkiem, tak więc płeć dla efektywności suplementacji nie ma tu większego znaczenia. Jego pozytywny wpływ wynika z wielopłaszczyznowego działania. Liść Damiana oddziałuje jednocześnie na układ hormonalny i układ nerwowy. Przez niektórych jest też stosowany do poprawiania nastroju. A gdy nastrój jest lepszy, ochota na seks często samoistnie powraca!

4. Lukrecja

Kolejny znany afrodyzjak i cudownie odprężający specyfik. Pomimo tego, iż lukrecja znana jest ze swojego „specyficznego”, raczej mało apetycznego i dziwnego smaku, warto się do niej przekonać i spróbować przymknąć oko na jej wątpliwe walory smakowe, by korzystać z jej pozostałych atutów, czyli głównie wysokiej zawartości flawonoidów. Flawonoidy, choć powszechnie nie są z tego znane, poprawiają ukrwienie narządów płciowych. Spożycie lukrecji może więc skutkować znacznie silniejszymi i przyjemniejszymi doznaniami seksualnymi. Warto! Zwłaszcza że teraz wiele jest tabletek zawierających zioła na poprawę libido. Dzięki temu lukrecji nie trzeba przyjmować w jej najczystszej postaci, bo można przyjmować ją w kapsułkach, które praktycznie nie mają żadnego smaku.

5. Miłorząb

Ostatnie już na naszej liście zioło na lepsze libido przyda się panom. A zwłaszcza tym cierpiącym na zaburzenia wzwodu. Miłorząb poprawia przepływ krwi. Pod jego wpływem znacznie więcej krwi zaczyna docierać do naczyń krwionośnych, które występują w obrębie narządów płciowych, dzięki czemu możliwe jest ponowne osiągnięcie, a ponadto i utrzymanie erekcji. Miłorząb działa, ale nie tak od razu, dlatego warto go przyjmować regularnie. Pierwsze efekty pojawiają się zwykle po jakichś trzech tygodniach kuracji.

Zioła na poprawę libido – podsumowanie

Trzeba jednak pamiętać, że zioła leczą objawy, a nie przyczyny. Pomagają w przypadku różnych problemów z libido, ale raczej nie zwalczą tych problemów w stu procentach. Aby trwale się z nimi rozprawić, wypadałoby jednak dojść do ich przyczyny. Czasami bywa ona poważna. U mężczyzn problemy z libido często są np. konsekwencją powiększenia prostaty. Inną ich przyczyną bywa wspomniany we wstępie stres. W leczeniu każdej przypadłości najważniejsze jest postawienie dobrej diagnozy. Poznanie przyczyny to klucz do sukcesu.

Similar Posts