Katar - objaw alergii

3 proste sposoby na alergie – do zastosowania w domu

Różnego rodzaju alergie przeważnie dają o sobie znać podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co nie znaczy, że w momencie gdy siedzisz w zamknięciu, z dala od natury i jakiejkolwiek roślinności, zostają zupełnie dezaktywowane – tak dobrze niestety nie jest. Czasem wręcz pewne typowo domowe aktywności mogą nasilać objawy alergii. Musisz ich więc unikać albo starać się nieco inaczej je wykonywać. Oto trzy banalnie proste sposoby na alergie. Sposoby, które rzeczywiście DZIAŁAJĄ!

Problem, jakim zajmiemy się w tym tekście, to głównie alergia na kurz i roztocza, gdyż to ona bywa ona najbardziej dokuczliwa właśnie w zamkniętych pomieszczeniach. Zadbaj więc o swój dom i nareszcie poczuj się w nim dobrze. Ten komfort wprost trzeba sobie zapewnić.

1. Pozbądź się rzeczy, które ci nie służą

minimalistyczne wnętrze

A tych rzeczy trochę jest i bardzo możliwe, że w twoim domu jest ich mnóstwo, zwłaszcza jeśli przepadasz za dekorowaniem wnętrz i gdy tylko możesz, dokupujesz do pomieszczeń kolejne ciekawe ozdoby. Zastanów się, czy aby na pewno ich potrzebujesz. Czy musisz robić ze swojego domu graciarnię? Często niestety to one natychmiastowo stają się siedliskiem kurzu i roztoczy potęgujących objawy alergii. Pozbądź się więc tego, czego nie musisz wcale używać. Zastanów się, czy aby na pewno potrzebujesz dwóch puchatych wykładzin w salonie i czy musisz ozdabiać korytarz fotografiami ze wszystkich wakacji, umieszczanymi w antyramach. W domu alergika ilość tych zbędnych, wyłącznie dekoracyjnych przedmiotów powinna zostać ograniczona do minimum, a nawet do zera. Usuń z pomieszczeń grube wykładziny, dywany, obrazy i zasłony. Naprawdę tego nie potrzebujesz.

2. Zadbaj o porządek

sprzątanie

Ale zrób to dokładniej i solidniej niż dotychczas. No i przede wszystkim nie sprzątaj mieszkania wyłącznie od święta. O porządek trzeba dbać na co dzień, zwłaszcza jeśli zmagasz się z uporczywym katarem i bólami zatok, a odczulanie nic nie daje. Codziennie lub przynamniej co drugi dzień ścieraj kurz ściereczką z mikrofibry (znakomicie chłonie ona wszelkie zanieczyszczenia i to bez użycia chemii) oraz odkurzaj podłogi (zamiatanie nie jest tak skuteczne). Regularnie czyść tapicerkę na meblach, przynajmniej raz na dwa tygodnie zmieniaj pościel, a raz w tygodniu czyść wszystko (meble, urządzenia i dekoracje) na mokro. Babcine i proste sposoby na alergie polegają też na stosowaniu świetnych domowych środków czyszczących. Zamień chemię na mieszankę octu, sody oczyszczonej i wody. Te trzy substancje nigdy ci nie zaszkodzą, podczas gdy silny preparat do mycia WC czy klasyczny spray do kurzu mogłyby to już zrobić.

3. Regularnie wietrz pomieszczenia

wentylacja

Bardzo możliwe, że to ta ostatnia rada jest jednak najważniejsza. Bo możesz wykorzystać te dwa powyższe sposoby na alergię, ale one nie zadziałają do momentu, w którym nie zaczniesz pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. Nawet zimą czy chłodną jesienią należy od czasu do czasu otworzyć okna. Chociażby na kilka minut. Wietrzenie nie musi trwać przecież godziny czy dwóch. Jeżeli i ta metoda okaże się niewystarczająca, spróbuj zacząć wentylować mieszkanie. Zaopatrz się w specjalny oczyszczacz powietrza, który na bieżąco będzie usuwać z niego wszystko to, co nie powinno trafić do twoich płuc. Staraj się nie przesadzać z nagrzewaniem pomieszczeń i pilnuj tego, by panująca w nich temperatura nie przekraczała 20 stopni C. Alergia na kurz przy takim postępowaniu nie powinna się pogłębiać. Objawy alergii na pewno będą przynajmniej mniej dokuczliwe. A już to spory krok w przód.

Proste sposoby na alergie – podsumowanie

Nie ma na co czekać, pora zacząć działać. Zamiast myśleć o wykupowaniu drogich leków na alergię czy decydować się na skomplikowane odczulanie, które wiąże się zwykle z pewnymi skutkami ubocznymi, przetestuj nasze trzy babcine metody. Zrób to od razu i zadbaj o swoje zdrowie. Efekty też powinny być niemalże natychmiastowe.

Similar Posts